Makedonya'da Üniversite Eğitim Facebook Twitter
Makedonya'da Üniversite Eğitim

Makedonya'da Üniversite Eğitimi

Makedonya Üniversiteleri lise mezunu Türk öğrencileri bekliyor! TYT - AYT derdi olmadan doğrudan istediğiniz üniversite'de istediğiniz bölümü okuma fırsatı!

2003'te Bologna Sürecine dahil olan, 2005'ten beri Avrupa Birliği adaylığını sürdüren, yaklaşık 6 asır Türk hakimiyetinde kalan ve 2 milyon nüfusunun yaklaşık %5'i Türk olan Makedonya bugün sizleri Üniversite eğitimi için davet ediyor.

YÖK tarafından tanından Üniversitelerde hem İngilizce hem de Makedonca eğitim almak mümkün

Dilerseniz bir slav dili olan Makedonca, dilerseniz İngilizce eğitim alabilirsiniz. Üstelik YÖK tarafından tanınan üniversitelerinden mezuniyet sonrası YÖK'e başvurabilirsiniz.

 Eğitim ve yaşam masrafları çok ekonomiktir

Makedonya'da eğitim maliyetleri  Türkiye'deki ve Kıbrıs'taki özel üniversitelerden çok daha ekonomiktir,  Makedonya'da yıllık 1.800 - 7.000 TL arasında değişen rakamlarla  Üniversite okunabilirken Türkiye'de bu rakam yıllık  18.000 – 30.000 TL'dir.

Makedonya'da alınan diplomanız Avrupa Birliğinde de tanınıyor!

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Makedonya'da alacağınız diplomalar tüm Avrupa'da geçerli.


Hem üniversite mezunu olun hem de birkaç dil öğrenerek donanımlı hale gelin!


Yurtdışında okuyan öğrencilerimiz mezun olurken hem bulundukları ülkenin dilini hem de İngilizceyi öğrenerek mezun olmakta, dolayısı ile birer dünya vatandaşlığına da sahip olmaktadırlar. Slav dili olan Makedonca ile Bulgarca ve diğer Slav dillerini anlayıp konuşabilir,  Rusça öğrenirken de zorlanmazsınız.  Zira dil bilmek ilerde size çok avantajlar sağlayacak.

 

 

 

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.