Makedonya'da Eğitimin Avantajları Facebook Twitter
Makedonya'da Eğitimin Avantajları

Makedonya’da eğitimin avantajları
 
Makedonya üniversitelerinin çoğu Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınır. Gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde Türkiye’ye döndükten sonra YÖK’e başvurabilirsiniz.·       Makedonya üniversitelerinde eğitim devlet tarafında desteklenir. Bu nedenle öğrencilerin eğitim maliyetleri çok düşüktür. Üniversite haçları yıllık 600 – 3000 Euro arasında değişmektedir.
·       Lise diplomanıza ve aldığınız derslere uygun olarak, kontenjanlar dahilinde dilediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.·       Makedonya’da Üsküp, Manastır, Ohrid gibi üniversite şehirleri aynı zamanda zengin bir kültür şehirleridir. Makedonya’da eğitim öğrencilere  kişisel gelişim kazandırır.·       Ülkedeki çok kültürlülüğe ilave olarak özellikle komşu ülkelerden olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin olması burada çok kültürlü uluslar arası bir öğrenci yaşamı sağlamaktadır.·       Türkiye’ye olan yakınlığı nedeniyle kolaylıkla uçakla ya da otobüsle gidip gelinebilir.         Turistik vize muafiyetinden dolayı, aileler diledikleri zaman zahmetsizce çocuklarını ziyaret edebilirler.·       Makedonya üniversitelerin kayıt, kabul ve vize işlemleri birçok Avrupa ülkesine göre kolaydır ve kısa sürer.

 

·      Makedonya Üniversitelerinde eğitimi almak için Türkiye’de TYT – AYT sınavına girme ve taban puanları aşma zorunluluğu yoktur.Lise diploması ile üniversite mezunu olabilirsiniz.

 

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.