Malta Hakkında Soru & Cevap

MALTA HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR
 
SORU:  Dil kurslarının süresi ne kadardır?
 
CEVAP:  Yurtdışında dil kursları 2 haftadan başlayarak 52 haftaya kadar değişen sürelerde eğitim vermektedir. Öğrenci kendi seviyesine ve amacına bağlı olarak süreyi seçebilir.
 

 
SORU:  Dil kursları başlangıç tarihleri nelerdir?
 
CEVAP:  Genel dil kursları, tatil günleri dışında her Pazartesi başlamaktadır. Akademik dil kursları veya bunun gibi özel programlar için ise sene içerisinde belirlenmiş başlangıç tarihleri mevcuttur. Bu tarihleri sitemizden öğrenebilirsiniz.
 

 
SORU:  Konaklama seçenekleri nelerdir?
 
CEVAP:  Yurtdışında herhangi bir programa dahil olduğunuzda okulun sunduğu konaklama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu konaklama opsiyonları, aile yanı konaklama, yurt konaklama veya otel konaklaması şeklinde olabilmektedir. Dil kursları için genel olarak aile yanı konaklama seçilirken, üniversite veya bunun gibi akademik programlarda genel olarak yurt konaklaması seçilmektedir.
 

 
SORU:  Hiç yabancı dili olmayan biri için ne kadar süre dil kursuna ihtiyaç vardır?
 
CEVAP:  Türkiye’de hiç yabancı dil eğitimi almamış öğrencilerimiz için en uygun program Akademik dil kurslarıdır. Bu programlar, 9 ay (36 hafta) sürmekte ve öğrencilere sıfırdan başlayarak eğitim verilmektedir.
 

 
SORU:  Dil seviyemi bilmiyorum. Okula gidince hangi sınıfta başlayacağım?
 
CEVAP:  Dil kurslarımıza gittiğinizde, okulun ilk günü tüm öğrenciler Seviye Tespit Sınavına tabi tutulurlar. Bu sınava göre de tüm öğrenciler seviyelerine uygun olarak sınıflara yerleştirilirler.
 

 
SORU: Dil kursuna kayıt yaptırmak için ne kadar önce başvuru yapmalıyım?
 
CEVAP:  Genel olarak dil kursu kayıt işlemleri 2-3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat vize prosedürleri ve süreleri göz önüne alındığında, öğrencinin eğitime başlaması 1 ayı bulabilmektedir. Bu sebeple gitmeyi düşündüğünüz tarihten maksimum 1 ay öncesinden www.ayed.com.tr’ye başvurabilirsiniz.
 

 
SORU:  Dil kurslarında yaş sınırlaması var mıdır?
 
CEVAP:  Hayır. Dil kurslarında yaş sınırlaması yoktur. Her yaştan birey yurtdışındaki dil kurslarına katılabilmektedir.
 

 
SORU:  Dil kurslarında sınıflar kaç kişiliktir?
 
CEVAP:  Farklı okullarda değişik uygulamalar olmakla beraber, genel olarak 10-14 kişilik sınıflarda eğitim verilir. Böylece öğrencinin tam öğrenmesi gerçekleştirilmiş olur.
 

 
SORU:  Gittiğim ülkede okulumu uzatabilir miyim?
 
CEVAP:   Türkiye’deyken seçtiğiniz program bitiminde, yurtdışında iken programınızı elbette uzatabilirsiniz. Fakat vize koşullarını da düşünmeniz gerekir. Bazı vize tipleri uzatılmaya müsait değildir.