Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenler Facebook Twitter
Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenler
Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir.
 
Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Anadolu Yurtdışı Eğitim yardımcı olacaktır.


1. Araştırma
Bütçenize, ihtiyaçlarınıza, vize koşulları açısından durumunuza göre size en uygun olabilecek ülke ve şehrin belirlenmesi ilk yapmanız gereken olacaktır.

Seçtiğiniz Üniversitelerin ve şehirlerde size uygun olabilecek okullar okul ücretleri, konaklama, yaşam, bilet, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da ayrı ayrı belirtilerek hesaplanır ve karşılaştırmalı bir maliyet tablosu çıkarılır.

Danışmanlarımız size gitmeyi düşündüğünüz dönem için okul fiyatlarını ödeme şeklini mutlaka anlatacaktır. Okul seçiminde bütçeniz dahilinde alabileceğinizin en iyisini almanız sağlanmaya çalışılır.


2. Karar
Karar Okul kararını veren öğrenci kendisi ile ilgili bilgiler yanında seçtiği okul, program ve konaklama isteklerini içeren detaylı bir kayıt formu doldurur. Öğrenciden istenilen gerekli belgeler firmamıza teslim edilir. Konaklama olarak isteyene yurt, isteyen öğrenciye ev kiralamaları için Andolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamıza önceden bilgi vermesi gerekir.
 

3. Kayıt
Kayıt Anadolu Yurtdışı Eğitim öğrencinin kayıt işlemini gerçekleştirir ve okuldan kabul belgesi alır. Kabul belgesinin okuldan gelme sürecinden sonra kabul belgesi öğrenciye verilir.


4. Onay
Öğrencinin kayıt işlemlerinden sonra ilgili ülkeden gelecek Milli eğitim onayı Üniversite onayı ve yurt onayını aldıktan sonra öğrenciye verilir.


5. Vize
Öğrenci vize için kendisinden istenen belgeleri tamamlayıp konsolosluklara teslim eder. Vize başvuru formları danışmanlarımız tarafından dikkatlice doldurulur. Başvurular şahsen öğrenci tarafından yapmak zorundalar. Vize için öğrenci ile yüz yüze görüşme gerekmektedir.


6. Bilet Ayarlanması
Anadolu Yurtdışı Eğitim, öğrenci vizesini aldığında öğrencinin otobüs veya uçak bileti rezervasyonunu yapar. Esnek tutulabildiği ve fiyat olarak en ekonomik olabilecek seçeneği bulmaya gayret eder.


7. Gidiş Oryantasyonu
Öğrenci gideceği şehrini yaşam, iklim, yeme alışkanlıkları, kültür, konaklama konusunda dikkat etmesi gereken noktalar konusunda bilgilendirilir. Özellikle ilk kez yurtdışına çıkacak öğrenciler için gidiş, pasaport kontrolü, aktarmalar dikkatle anlatılır.


8. Hedefinize varış ve sonrası destek
Anadolu Yurtdışı Eğitim okullarla ilgili öğrencileri önceden bilgilendirmekte ve beklentilerini doğru tuttuklarından emin olmaya çalışmaktadır.

Bununla beraber okulla veya konaklama ile ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler Anadolu Yurtdışı Eğitim'e yazarak veya telefonla ulaşarak her zaman yardım alabilirler.

Aynı deneyimleri daha önce kendileri yaşamış olan danışmanlarımız bazen sadece yanlış anlamalardan kaynaklanan sorunları okulla konuşarak çok daha hızlı çözeceklerdir.

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.