Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. 

108 hektarlık alan üzerine kurulu üniversite kampüsü, her türlü tesis ve imkanı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. 

Elektronik alanlar, laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin hizmetindedir. 

Üniversitenin tümünde kablosuz wi-fi internet hizmeti bulunur. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş bir yükseköğretim kurumudur. 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 4 kıtadan 50 üniversiteyle işbirliği anlaşması imzalamış, uluslararası ilişkilerini derinleştirmiştir. Mevcut durumda 3 TEMPUS hibe projesini yürütmektedir. NDÜ; Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği’ne üyedir. Bu üyelikler, NDÜ’nün kültürel yaşamında büyük rol oynamaktadır. 

NDÜ’nün kültürel atmosferine bir TV stüdyosu, radyo stüdyosu, tiyatro stüdyosu, dans ve vokal grupları, koro kolektifleri katkıda bulunur. 

Üniversite, spor yapan öğrencilere her türlü desteği ve imkânı sağlamaktadır. Üniversitede, geleneksel öğrenci hostellerinin yerine modern bir öğrenci evi bulunmakta olup modern yaşam tarzını yansıtmaktadır. 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 21. Yüzyılın üniversitesidir. 


Hukuk 4 Yıl +1 Lisans 2.000 Dolar 

Tıp 6 Yıl +1 Lisans 2.000 Dolar 

Eczacılık 5 Yıl +1 Lisans  2.000 Dolar 

Diş Hekimliği 5 Yıl +1 Lisans  2.000 Dolar 

Mimarlık 4 Yıl +1 Lisans 1.500 Dolar 

İngilizce Öğretmenliği ( İngilizce ) 4 Yıl +1 Lisans 1.200 Dolar 

Elektrik-Enerji Mühendisliği 4 Yıl +1 Lisans 1.200 Dolar

Fizik Öğretmenliği 4 Yıl +1 Lisans  1.200 Dolar  

Karayolu Taşıma Araçları Mühendisliği 4 Yıl +1 Lisans 1.200 Dolar 
 

Beden Eğitimi, Matematik ve Enformatik Öğretmeni  fizik, Kimya öğretimi, Veteriner Hekimliği  Elektrik Mühendisliği, Yüzey araç mühendisliği  Çevre Mühendisliği , Bilgi teknolojileri, Demiryolu taşımacılığı ve tarım mühendisliği ,Jeodezi ve Haritalama Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği ,Turizm, Sosyal hizmet , Beden eğitimi ve spor, Tarih öğretmeni  gazetecilik ,Muhasebe ve Denetim, Ekonomi  1200 Dolar

Üniversite Dili Azerbaycan Türkçesi