Ruse

Ruse 
Ruse doğu kesiminde, Tuna kasabasında yer almaktadır Kuzey-Orta Bulgaristan , nehir Rusçuk Lom (Tuna kolu) ağzından.

Bu sonra Bulgaristan'da Tuna ve dördüncü büyük şehri en büyük Bulgar şehri Sofya , Plovdiv ve Varna . Rusçuk gelenek ve modernlik birleştirir.

Kent altmış gemilerin liman anlamına gelir Sexaginta Priscilla adlı bir kale olarak Roma İmparatoru Vespasianus döneminde kurulmuştur.

Orta çağlarda Rusçuk bölgenin en gelişmiş Bulgar bölgeler arasında yer almaktadır.

Türk hakimiyeti sırasında şehir (sonra ruscuk denir) önemli bir kalesi ve Türk İmparatorluğu'nun kuzeyinde önemli bir kapıdır.

On dokuzuncu yüzyılda, Rusçuk Bulgaristan'da ilk şehir yüzyılın sonunda ekonomik refah bir örnek olan farklı bir Avrupa göz, elde oldu.

1878 yılında kurtuluş sonra, Rouse Bulgaristan'ın en büyük şehirlerinden biri olmaya devam etmektedir.

Bugün Rusçuk de tren, kara ve su koridorlarının kavşağında önemli bir ulaşım merkezidir. Rusçuk Liman alt Tuna en büyük biridir. Rusçuk Havaalanı 17 km uzaklıkta yer almaktadır.

Romanya şehir ile ilgili Ruse grada de Tuna Köprüsü. 2.8 km uzunluğunda ve Tuna Nehri su üstünde 30 metre yüksekliğinde ve 2 seviyesi vardır - trenler ve otomobiller için.

Gezi Yeri City of Rusçuk Bölge Tarih Müzesi , Kale Sexaginta PRISTA , Ulusal Revival Pantheon , Kyunt Capua portalı Ruschushkata Kalesi , Ulaştırma Ulusal Müzesi , Kutsal Trinity Kilisesi , Church House Calliope , Levent Tabia Kalesi , Dostluk Köprüsü , St Paul Katedrali Cross ...

Sofya Başkenti ile mesafe: 251,338 km

(Enlem) : 43.856N

Boylam (Boylam) : 25.971E

Yükseklik : 0 - 49m

Bölge: Ruse

Belediye: Rusçuk

Rusçuk Şehri: 127.124km 2 (NSI)

Nüfus Rusçuk Şehri: 157.526

Posta Kodu 7000: Rusçuk Şehri

Telefon kodu yurt dışından Bulgaristan, 0035982 den 082: Rusçuk Şehri

Şehirler, köyler, çeyrek ve Rusçuk belediyede tatil köyleri: Köyü Basarbovo , Kırmızı Su Köyü , Aşağı Köyü Ablanovo , Hotantsa Köyü , Martin City , Köyü Nikolovo , Novo selo köyü , Köyü prosena , Rusçuk Şehir , Köyü Sandrovo , Semerdjievo Köyü , Kalkandelen köyü , Hawk Köyü
 

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.