Pernik

Pernik

Coğrafya Pernik kale bakıldığında Pernik gradaPrez kasabasının güney ucunda yer adı geçer. 4, Koridor 4 Ulaşım Avrupa yol E79 ve bağlayan demiryolu hattı Orta Avrupa ve Yunanistan. şehir sonra batı Bulgaristan'ın ikinci büyük şehridir Sofya, ile 30 km mesafede yer almaktadır.

Sofya güneybatısında, 59 km.70 km. kuzeydoğusunda Köstendil, 70 km. kuzeyinde Blagoevgrad . Ayrıca kömür madenciliği için Bulgaristan'ın en büyük şehridir.

Pernik Sofya, Blagoevgrad, uygun demiryolu bağlantıları ile önemli bir ulaşım merkezidir. Kulesi ve Köstendil Şehir alanı arabası ve yol. Yolcu taşımacılığı başta belediye nakliye şirketi tarafından yapılmaktadır.

Şehir karayolu geçer sayesinde, Birçok birinci, ikinci ve üçüncü sınıf yollar.  - Bölgede, Balkanlar'daki en eski ticaret yollarının biridir Sofya - Selanik - Üsküp.
 
Pernik’e bakıldığında Pernik güneybatı bulunan Bulgaristan 700 ve 850 m, 22 km uzunluğu ve dağlarla çevrili arasında bir yükseklikte Pernik Vadisi'nde bulunan, Nehri şehrin içinden akar Struma 290 km toplam uzunluğu, ülkenin en büyük nehirlerinden arasında Black Peak güneyinde yükselir ve bir,. Kentin toplam alanı Whitewater, Doğu, Teva ve 93.424 nüfusu ile Kalkas mahalleleri de dahil olmak üzere 28,862 dönüm vardır.

Belediye nüfusu 111.799 nüfuslu, 33,401 genç (25 yaşında) kişi oldu.

Bulgaristan'da bir belediyenin ortalama alanı aşıyor 2 km, bir toplam alana sahip iki şehir ve 22 köy ile belediyenin kentin ekonomik, kültürel ve idari merkezidir.

Erkeklerden daha fazla kadın - 54.964 karşı 56.835. 1.000 kişi başına düşen doğum oranı% 6.1 oldu. Pernik  ilçe merkezidir.

İklim

Dağ iklimi sadece eğimli, orta karasal iklim bölgesi.

İklim koşulları,

Nispeten yüksek irtifa tarafından belirlenir.

Karakteristik değişim özellikle kış aylarında, zemin ısısı olduğunu.

Bahar nispeten geç geliyor - Mart sonu ve Nisan başında. Ortalama bahar sıcaklığı +9 ° C'dir

Yaz mevsimsel ortalama sıcaklık 19,9 ° C'dir

29,6°С. En sıcak ay Temmuz - 29,6, ortalama aylık sıcaklık ° C

Yılın sıcak yarısında 2.5, ve soğuk - 26.3 gün.

Yağış belirgin kıta karakter var.

Onlar arınma ve kirletici ile atmosferin kirliliği süreçlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Birlikte nispeten düşük yaz sıcaklıkları ile miktar, Kuzey ve Orta Bulgaristan ovalarda daha zayıf bir yaz kuraklık neden oldu.

Yıllık ortalama yağış 550-606 mm, ortalama yağış miktarı mevsim aşağıdaki gibidir: Bahar - 162 Yaz - 165, Sonbahar - 152 kış - 128 mm.

En yağışlı ay Mayıs ve en az yağış Mart oluşur.

Yağış, görece yüksek miktarda yalnızca hava arıtma için iyidir, fakat toprağın ve yüzey su belirgin bir şekilde daha yüksek bir yükleme sonuçlanır dağılımı azaltır.

Pernik Belediye güçlü bir ayak ile karakterize ve ağırlıklı olarak yüksek teraslar geliştirmektir. Kendi adını taşıyan vadide yer almaktadır.
 
Bu içme ve şehrin endüstriyel su temini önemli bir kaynağıdır. 

Pernik ili  Bulgaristan'ın batısında Sırbistan ile sınırı olan bir ildir. İlin merkezi Pernik'tir. 2.392 km² yüzölçümüne sahip ilin nüfusu 149.832 kişidir.

İl, barındırdığı ağır sanayi ve madencilik işletmeleri ile Bulgaristan'ın en büyük sanayi merkezlerindendir.

 

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.