HABERLER
Makedonya üniversitelerinden bir yetki dahaMakedonya'da Eğitim ve Tercih NedenleriMakedonya Eğitim SistemiMAKEDONYA'DA YAŞAMMakedonya'da Üniversite EğitimiUkrayna'da Eğitim ve Yaşam MaliyetleriNeden Ukrayna'da EğitimUkrayna Eğitim SistemiUkrayna Ülke RehberiNeden Bosna-Hersek’te EğitimBosna Hersek Eğitim SistemiBosna Hersek ile İlgili Genel BilgilerBosna Hersek Ülke RehberiKosova Eğitim SistemiKosova Bilmeniz Gerekli BilgilerKosova TarihiKosova Ülke BilgileriKosova EkonomisiKosova MimarısıMAKEDONYA MERKEZ OFİSİMİZ VE RESMİ ŞİRKET BELGELERİMİZUkrayna’da Eğitim Almak İçin 10 Muhteşem NedenUkrayna'da Üniversite EğitimiMakedonya'da Üniversite Eğitimi-Makedonya'da Eğitimin AvantajlarıMakedonya Üniversiteleri ve Yüksek Öğretim'in TarihiBosna Hersek'te Üniversite EğitimiBosna Hersek'te Yaşam ve Eğitim MaliyetleriBosna Hersek'te Eğitimin AvantajlarıMakedonya'da İngilizce Tıp, Diş Hekimliği Gürcistan'da Üniversite EğitimiGürcistan Üniversiteleri İngilizce BölümlerUkrayna ÜniversiteleriAdalet Meslek Yüksekokulu Mezunları’na MüjdeGürcistan Eğitim ÜcretleriGürcistan Üniversiteleri Tıp FakültesiKosova'da Hukuk Fırsatı!Sınavsız Yurtdışı Üniversite Eğitimi Fırsatı!Rusya'da Dünya Sıralamasında İlk 370 de okuyarak Geçiş HakkıBelgrad Üniversitesi DenklikMakedonya İngilizce Olan BölümleriBelgrad Üniversitesi Dünya SıralamasıYurtdışı Üniversiteleri Kayıtları BaşladıBelgrad Üniversitesi Öğrenci YorumlarıOxford Socrates Yılın En İyi Yurtdışı Eğitim Ödülü’nü KazandıkBulgaristan ÜniversiteleriYurtdışı Eğitim AvantajlarıDil ve Konuşma Terapisi (Logopedi) Yüksek Lisans Belgrad Üniversitesi ÜcretleriLisans Tamamlama ProgramıNeden Anadolu Yurtdışı Eğitim DanışmanlığıYurtdışı ÜniversiteYurtdışı Eğitim DanışmanlığıYurtdışı EğitimBulgaristan'da İngilizce Olan Bölümler Yılın En İyi Eğitim Şirketi SeçildikAzerbaycan Üniversiteleri Sizi BekliyorMalta Dil OkullarıDil ve Konuşma Terapisi (Logopedi) Yüksek LisansGürcistan Üniversiteleri Kayıtlarımız BaşladıYurtdışında Eğitim Almak İsteyenlerİngiltere Dil Okullari-Avrupa’da Doktora FırsatıUkrayna Üniversiteleri FiyatlarıMakedonya'da Üniversite EğitimUkrayna Üniversiteleri Tıp FakültesiUkrayna EğitimGeleneksel Tanışma GecelerimizYurtdışı Eğitim Önemli ÇünküMalta Dil Okulları-Yurtdışı Eğitim MerkeziMakedonya Üniversitesi BölümleriMakedonya Eğitim MerkeziMakedonya Eğitim DanışmanlığıMakedonya ÜniversitesiKiril i Metodi Üniversitesi Tıp FakültesiSofya ÜniversitesiMakedonya Eğitim RehberiBulgaristan'da Üniversite İngilizce Olan BölümlerBulgaristan Eğitim'de Yetkili Olduğumuz ÜniversitelerMakedonya Üniversiteleri ve Yüksek ÖğretimiBosna Hersek'te Üniversite EğitimBosna Hersek HakkındaMakedonya'da Eğitimin AvantajlarıBosna Hersek'te Eğitimin Avantajları
Bosna Hersek Hakkında Facebook Twitter
Bosna Hersek Hakkında
 
Bosna Hersek ile asırlardan beri devam eden ortak kültürümüz bu ülkede eğitim alacak öğrenciler için en önemli avantajlardan biridir.
 
Bosna Hersek’teki 4,5 milyondan fazla nüfusun yaklaşık 3 milyonu Müslüman Boşnak nüfustan oluşmaktadır. Bosna’daki diğer etnik unsurları Sırplar, Hırvatlar, Karadağlılar oluşturmaktadır.
 
Boşnaklar Müslüman olup diğer etnik unsurlar Hıristiyan, Musevi ve diğer dinlere mensuptur.
 
Bosna’da konuşulan dil Boşnakçadır. Boşnakça Slav dili olup Sırpça, Hırvatça, Karadağ dili, Slovenya dili ile aynıdır.
 
Boşnakça bilen bu dilleri konuştuğu gibi Rusça, Ukraynaca, Bulgarca, Makedonca da anlayabilir ve dilerse kolayca öğrenebilir.
 
Balkanlardaki bulunan ülkeler arasında Bosna Hersek gerek doğal güzellikleri gerek kültürel ve etnik zenginliği gerekse yaşam şartlarının uygunluğu olarak en yaşanılır ülkelerin başında gelmektedir. 1984 kış olimpiyatları burada yapılmıştır. Bosna Hersek ve Türkiye arasında yapılan iş-ticaret-turizm, eğitim, spor anlaşmaları bulunmaktadır ve karşılıklı işbirliği hızla ilerlemektedir.
 
Başkent Saraybosna
 
Saraybosna, yaklaşık 620 bin nüfusuyla Bosna Hersek’in başkentidir. Şehir Bosna’daki Osmanlı hakimiyeti ile birlikte kurulmuştur. Aynı zamanda ülkenin en gelişmiş ve büyük şehridir. Doğunun ve Batının en güzel harmanlandığı Kiliseler Camiler ve Sinagogların yan yana görülebildiği ender şehirlerden biridir. Saraybosna’daki Müslüman nüfus %80 civarındadır. Saraybosna’da yürüken kendinizi Bursa’da, İstanbul’da ,Budapeşte’de veya Viyana’da yürüyormuş gibi hissedersiniz, çünkü Osmanlı’dan sonra ülkeye hakim olan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu (Habsburg)’a ait eserlerini de görmek mümkün. Saraybosna, 2010 yılında Lonely Planet’in 2010′da görülmesi gereken ilk 10 yer listesinde yer almıştır.
 
Kendinizi Türkiye’de hissedeceksiniz
 
Uçakla İstanbuldan 1,5 saat mesafede yer alan Bosna’ya indikten sonra kendinizi Türkiye’de hissedeceksiniz. Bosna halkı, çok sıcakkanlı, misafirperverdir. Bosna-Hersekle olan ortak tarihi ve kültürel bağlarımız nedeniyle, kendinizi Türkiye’de hissedecek, yabancılık çekmeden rahat bir eğitim alacaksınız.
 
Boş vakitlerinizde Başçarşı’da çay ve Türk kahvesi içecek, Neretva nehrini takip ederek 130 km mesafedeki Mostar’a gidecek Bosna’nın güzelliklerini keşfedeceksiniz.
 
Saraybosna – Trieste (İtalya) : 600 km
 
Saraybosna – Budapeşte(Macaristan): 555 km
 
Saraybosna – Pécs(Macaristan): 368 km
 
Saraybosna – Zagrep (Hırvatistan): 373 km
 
Saraybosna – Dubrovnik (Hırvatistan) 240 km
 
 
 
Copyright 2021 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.