Kaplan International Colleges

Kaplan International dil okulu İngilizce konusundaki bütün amaçlarınızı gerçekleştirmeniz adına size en elit ve kaliteli şekilde yardım eder. Ana dilleri İngilizce olan Ülkerler de ise 40’ın üzerinde Kaplan’a ait İngilizce dil kursları sunulmaktadır.

Kaplan International dil okulu aynı zamanda 8 ülkede 45’in üzerinde akredite edilmiş dil okullarında da sahiptir. Kaplan dil okulu dünya standartlarında İngilizce dil eğitimi sunar ve 40 yılı aşkın süredir de uluslar arası öğrencilere İngilizce konusunda hayatlarının en iyi deneyimlerini yaşatmaya devam ediyor.

Kaplan dil okulu Washington Post firmasının bir parçasıdır ve dünyanın en büyük eğitim ve de medya organizasyonlarından biridir. 

Kaplan International dil okulu Sheffield University ve Cambridge University Press gibi önde gelen eğitim kuruluşlarıyla da stratejik ortaklıklara sahiptir. (KIC) eğitim firması olan Kaplan Inc. ‘in saygın alt kuruluşlarından biridir.

Kaplan International dil okulu 1967 yılında kurulmuş olup merkezi ise Londra şehrinde yer almaktadır KIC’e ait dünyanın farklı yerlerinde toplamda 42 okulda elit şekilde İngilizce dil eğitimi ve sınav hazırlık kursları sunulmaktadır. 

Kurslar şehir merkezlerinde yer alan okullarda ve üniversitelerin kampüslerinde verilmektedir. Aynı şekilde bu kurslarda KIC Washington Post şirketine bağlı olarak faaliyet yürütmektedir.

Birleşik Krallıklar’da faaliyet göstermekte olan ve 1967 yılında kurulmuş Aspect Education firması da 2007 yılında Kaplan Inc şirketi tarafından satın alınmış bir kuruluştur. Aspect firması öğrencilerin İngilizce dili sınav hazırlık ve de foundation kurslarını sunmaktadır. Aspect satın alınması işleminden sonra Kaplan firmasının kendi İngilizce eğitim bölümleriyle birleştirilerek Kaplan Aspect şeklinde 2007’de faaliyetlerine başlamış bir dil eğitim merkezidir.

2010 yılında ise Kaplan Aspect ve Kaplan’ın uluslar arası düzeydeki öğrencileri İngiliz üniversitelerine girişlerini de en iyi şekilde hazırlayan Kaplan International Collages ve birleşik Kaplan International Collages şeklinde söylenmeye başlanmıştır. 

Kaplan International dil okulu tarihi bir Üniversite Şehri Cambridge dünyanın en büyük üniversite şehirleri arasında gösterilmektedir. Özellikle büyüleyici mimarisi ve mükemmel bir eğitim atmosferine sahip olmasıyla popüler hale gelmiştir. Kaplan International dil okulu şehir merkezinden yaklaşık 20 dakika sürebilecek yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Okulun bulunduğu alan huzurlu bir yerleşim alanıdır. 

Kaplan International dil okulunda yapısal çalışma odası, multi-medya merkezi, kablosuz internet erişimi, kahve dükkanı ve ders sonrasında en iyi şekilde rahatlamanızı sağlayacak geniş bir bahçesi de bulunmaktadır. Okul konaklama konusunda da öğrenci evleri, öğrenci yurtları ve aile yanı konaklama türleriyle öğrencilerine hizmet vermektedir.