The Language Gallery

The Language Gallery dil okulu grup çalışması ve sınıf içi tartışması yoluyla ve öğrenciler iletişimsel yaklaşıma dayalı olarak farklı tekniklerinde uygulandığı metotlarla İngilizce dil eğitimlerini rahatlıkla ve kolay şekilde alabilmektedir. Oldukça deneyimli eğitici kadrosuyla okul kesinlikle tercih edilebilecek elit düzeyde bir dil okuludur. Sınıflar öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş kaliteli ve teknolojiyle iç içe olan sınıflar olarak dil eğitimlerine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. 

The Language Gallery dil okulunda esnek dil eğitimi seçenekleri mevcuttur. Avrupa ortak sisteme dayalı olan ve benzersiz bir ders içeriği hazırlanması konusunda da uzman olan The Language Gallery dil okulu, öğrencilerine haftada 15, 20, 25 ve 30 ayrıca 35 saatlere varabilen dil eğitimi alma olanakları tanımaktadır. 
Öğrenciler istedikleri sınıflar arası değişiklikleri de rahatlıkla yapabilmektedirler. Okulda İngilizce eğitim seviyelerinin tümü sunulmakla birlikte dersler ise sabah, öğlen ve öğlen sonrası sınıflarında alınmaktadır. Okulda çok uluslu ortamları yakalamanız mümkündür.  40’dan fazla ülkeden gelmekte olan öğrencileri ağırlayan okulda harika bir uluslar arası ortam yaratılabilmektedir. 

Öğrenciler sınıf arkadaşıyla her türlü rahat iletişimi kurabilir ve farklı kültürlerle de rahatlıkla tanışabilir. Okulda yer alan kurslar ise Genel kullanım İngilizce kursu şeklindedir. Bu kursta günlük sosyal ortamlarda etkin şekilde iletişim kurmayı öğrenmek hedef alınmıştır.

Bu kurslar İngilizce yeteneğinin geliştirilmesinde 4 ana unsuru baz alır. ( dinleme, konuşma, yazma ve okuma) şeklindedir. Konuşma sınıflarında ise sınıf içi tartışma yöntemiyle ve bir dilin öğrenilmesinde en etkili yöntem olan doğal İngilizce konuşmacıları olunması yardım edilmesi şeklindedir. İş İngilizcesi de okulun sunduğu diğer dil eğitimi kursları arasında yer almaktadır. Bu kurs özellikle kariyer odaklı bir kurs olup İngilizce’nin iş ortamlarında başarılı şekilde kullanılması esas alınarak öğretilmektedir. 

Özel amaçlar için sunulan (ESP) kursları ise çeşitli sektörlere özgü olarak İngilizce dil becerilerinin kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Okulda aynı zamanda Akademik İngilizce öğrenim kursları da sunulmaktadır. Bu kurslarla İngiltere’de yüksek öğrenim esnasında karşılaşılacak zorluklar adına sunulan ve kendinizi o zorluklara hazırlayabileceğiniz bir dil eğitimi kursudur. Aynı zamanda IELTS hazırlık kursları ve IELTS sınavlarına hazırlanmaya da bu kurslar sayesinde konsantre olabileceksiniz. 

The Language Gallery dil okulunun benzersiz üniversiteye giriş programı olan (UAP) ise İngiltere’deki bazı başarılı üniversitelere kolay erişiminiz ve İngilizce yeteneklerinizi geliştirmeniz adına mükemmel bir imkan sağlayacaktır. Okulda konaklama imkanları evinizde hissetmenizi sağlayacak ölçüde sunulmaktadır. Konaklama seçenekleri her öğrencinin bütçesine uygun şekilde ayarlanmaktadır. Konaklamalarda aile yanı, öğrenci yurtları, paylaşımlı daire ve stüdyo daireler şeklinde olmaktadır. 

The Language Gallery dil okulunda geniş bir sosyal programa sahiptir ve film kulübü, geziler ve gece hayatıyla okul tercih edilebilecek en elit dil okulları arasında yer almaktadır.