İnternational House London

1953 yıllarında kurulmuş olan London Dil Okulu eğitim standartlarında dünya çapında bir üne kavuşmuş kaliteli bir okul olarak tanınmaktadır.

İngiltere’nin kesinlikle alanında lider olan dil eğitimi kurumlarından da biri olan ve Londra’nın en renkli ve de hareketli olan semtlerinden Covent Garden’da hizmet vermektedir.

Okul 38 ülkede yaklaşık 120 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Okulda senelik olarak yaklaşık 150 ülkeden 7000 dolaylarında öğrenci ağırlanmaktadır.

Öğrenciler ise farklı ülke ve kültürlerdendir. Okula çok yakın Londra’nın tarihi binaları, canlı yaşamı ve alış veriş merkezleri hayattan soyutlanmadan dil öğrenilmesi konularında kesinlikle eşsiz bir okul olduğunu da en iyi şekilde kanıtlamaktadır.

Okulda kablosuz internet ve 60 ve daha fazlası şeklinde bilgisayar odası bulunmaktadır. 

Dil laboratuarı, geniş kitap seçenekli kütüphanesi ve sınıflarında akıllı tahtaları mevcuttur.

Bu İngilizce öğrenmeyi de oldukça kolaylaştırmaktadır. Okul binasının en üst katı ise ‘’Executive Centre’’ olarak hizmet sunmaktadır. İş hayatına yönelik iş İngilizcesi kurslarında da oldukça başarılı bir dil okuludur.

IH London kendi alanındaki başarılarıyla English UK ve British Council üyeliklerini de desteklemektedir. Eğitim programları ise genel İngilizce ve ana dili İngilizce olmayan öğretmenlere yönelik kurslar, DELTA, CELTA, Genel İngilizce kursları şeklindedir.

Genel kurs sınıfları maksimum 12 kişi kapasitelidir.

İş İngilizcesi eğitim kurs sınıflarında ise bu sayı 6 şeklindedir. 

London Dil Okulunda konaklama ise aile yanı konaklama ve öğrenci rezidansları şeklinde olmaktadır.

Aile yanı konaklamalarda İngiliz bir aile yanında İngilizce pratiğini artırmak adına tercih edebilirsiniz.

İster ev içinde özel banyolu oda ister ortak kullanımlı banyolu odalar sunulmaktadır. Ayrıca sadece kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde haftanın 4 günü akşam yemeği şeklindeki konaklamalar da yapılabilmektedir.

Aynı zamanda bu dil okulu için daha özgür bir konaklama istediğinizde öğrenci yurtlarında da kalabiliyorsunuz. Bu öğrenci yurtları ise en az 18 yaşını doldurmuş öğrencilere hitap etmektedir.

Yurtlar genellikle Lodra’nın merkezi yerlerinde yer alan yurtlar olmakta ve okulda çok kısa yürüme mesafelerinde yer almaktadır.

Yurtlar da dil okulu öğrencisini ihtiyaç duyabileceği tüm konfor en ince ayrıntısına kadar sağlanmış durumdadır. Yurtların tek şartı 18 yaş ve üstü şartı aranmasıdır.