Lingutime Dil Okulu

Linguatime İngilizce dil eğitim okulu 1998 yılında kurulmuş olan bir dil eğitim okuludur.

Sliema’da deniz kenarında eğitim vermeye başlamıştır. Linguatime dil okulu eğitim bakanlığınca onaylı olan FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisation Malta - Malta İngilizce Dil Eğitimi Organizasyonu Federasyonu) ve IALC (International Association of Language Centres - Uluslararası Dil Merkezleri Derneği) tarafınca onaylı olan UED & CSN, ALTO, ve Bildungurslaub tam üyesidir.

Kişisel hizmet garantisi ve sıcak atmosferiyle 50 den fazla ülkeden gelmekte olan öğrencileriyle ve maksimum olarak 230 öğrenci kapasitesiyle eğitim vermeye devam etmektedir.

Okulun yer aldığı ülkeler ise Sliema ve Malta’dır.

Okulun sunduğu programlar ise; 
Genel İngilizce kurslar

Genel İngilizce özel dersleri 

Genel İngilizce yoğun kursları

İş İngilizcesi eğitimi

İş İngilizcesi yoğun eğitim kursları

Sınavlara hazırlık İngilizce kursları ( TOEFL, Cambridge ve IELTS )

Linguatime dil okulu 21 adet eğitim sınıfıyla modern bireysel öğrenme merkezi, kütüphanesi, ücretsiz WIFI hizmetleri ve Sliema’nın en popüler caddesi olan Tower Road’da bulunması nedeniyle tercih edilebilecek dil okulları arasında yer alır.

Eğitim tecrübesi 12 yılı aşmaktadır. Farklı ülkelerden gelmekte olan öğrencilere oldukça güzel bir karşılama ve güzel kişiye özel hizmetler sunmaktadır.

Okul binası aslında 1950’li yıllardan kalma tipik bir Malta binasıdır. Fakat modernize edilmiş ve yenilenmiş haliyle eğitim vermekte olan Linguatime dil okulu CELTA ya da TESOL tarafından eğitilmiş olan deneyimli öğretmenleriyle öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi hedeflemektedir.

Linguatime dil okulunun tecrübeli ve sıcak personeli ise daima her türlü konuda öğrencilerinin yanında olması nedeniyle tercih sebebi haline gelmektedir.

Kültürel anlamda deneyimler de yaşayabileceğiniz ve sıcak bir aile ortamını sizlere en iyi şekilde hissettirebilecek bir konaklama yaşayabileceğiniz üç ve beş yıldızlı otel seçeneklerini de bu okulda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca okul konaklamaları okula genellikle yürüme mesafesinde olup aynı zamanda kısa bir otobüs seyahati kadar da çok kısa sürebilmektedir.

Genellikle okula çok yakın mesafelerde konaklama yerleri bulmanız mümkündür. Linguatime dil okulunda katılabileceğiniz kurslar ise Yoğun İngilizce kursları, İş İngilizce kursları, Genel İngilizce kursları, Sınavlara hazırlıkla ilgili İngilizce kursları ( IELTS, TOEFL, Cambridge ) şeklindedir.

Aktivite olarak da Akdeniz’in mavi sularında yüzebilir, harika mağazalarda alış veriş yapabilir, açık havada güzel cafelerde oturabilir ya da pek çok kulüpte gece boyu dans ederek eğlenebilirsiniz.