İngiltere Hakkında Soru & Cevap iNGİLTERE HAKKINDA SIKÇA SORULAR SORULAR
 

SORU :  İngiltere’de dil okulu ne zamanlarda başlar ?
 
CEVAP : İngiltere bu işi bir sektör halinde yapan bir ülke olduğundan burada her hafta başında yeni bir progra başlar. Akademik dil okulu programları veya bunun gibi özel programlar düşünüyorsanız da, bunlar için her sene değişen ve belirlenmiş başlangıç tarihleri mevcuttur. Bu tarihleri danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.,
 

 
SORU : Dil eğitimi süresi en az ne kadar olabilir?
 
CEVAP: İngiltere’de dil eğitimi minimum 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar değişen sürelerde alınabilir. Öğrenci kendi seviyesine ve amacına bağlı olarak süreyi seçebilir veya değiştirebilir.
 


SORU: İngiltere’de nerede kalacağız ve bunları kim ayarlayacak?

 
CEVAP : İngiltere’de herhangi bir programa dahil olduğunuzda okulun sunduğu konaklama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu konaklama seçenekleri, aile yanı, yurt konaklama veya otel konaklaması şeklinde olabilmektedir. Öğrencilerimiz pratik açısından bir avantajı olduğundan genel olarak aile yanı konaklamayı tercih etmektedirler ama dil eğitimi için değil de  üniversite veya bunun gibi akademik program dahilinde geliyorsanız yurt konakla seçeneği sizin için daha iyi olabilir.
 

 
SORU : Hiç ingilizce konuşamayan biri için ne kadar süre dil eğitimine ihtiyaç vardır?
 
CEVAP: Türkiye’de hiç ingilizce dil eğitimi almamış öğrencilerimiz için en uygun program akademik dil eğitimleridir. Bu programlar, 9 ay (36 hafta) sürmekte ve öğrencilere sıfırdan başlayarak ingilizce eğitimi temelleriyle verilmektedir.
 

 
SORU: İngiltere’de bir dil okuluna kayıt yaptırmak için ne kadar önceden başvuru yapmalıyım?
 
CEVAP : Genellikle dil okulu kayıt işlemleri 2-3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat vize prosedürleri ve süreleri göz önünde bulundurulduğunda, öğrencinin eğitime başlaması 1 ayı bulabilmektedir. Bu sebeple gitmeyi düşündüğünüz tarihten maksimum 1 ay öncesinden bize başvurursanız zamanlıca bunu halledebiliriz.
 

 
SORU:  İngiltere dil okulları için bir yaş sınırlaması var mıdır?
 
CEVAP : Hayır. Dil okulları için bir yaş sınırlaması yoktur. Her yaştan birey ya da gruplar ingiltere’de bulunan dil okullarına rahatlıkla katılabilmektedir.
 

 
SORU: Dil düzeyimi bilmiyorum. Okula gidince hangi sınıfta başlayacağım?
 
CEVAP : Dil okuluna gittiğinizde okulun ilk gün Seviye Tespit Sınavına tabi olursunuz. Bu sınava göre de seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Sonrasında eğer anlama zorluğu çekerseniz bir alt kura da geçiş yapabilirsiniz veya o ingilizce düzeyi size çok basit gelirse de bir üst kur için de başvuruda bulunmanız mümkündür.
 


SORU : Dil okulu sınıfları genellikle kaç kişiliktir?

 
CEVAP : Farklı okullarda değişik uygulamalar olmakla birlikte, genel olarak 10-14 kişilik sınıflarda eğitim verilir. Sınıflar özellikle geniş tutulmaz bu şekilde öğrenci ile tam ilgilenilebilir.