BRIGHTON
 
 
Brighton, İngiltere'nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında bir kenttir. Yerel idare olarak Brighton, Hove, Portslade kentleri tarafından oluşturulan ve tek-seviyeli yerel idare olan Brighton ve Hove Şehri yerel idaresine baglidir. Brighton kenti ve Brighton ve Hove Şehri ayni zamanda coğrafi olarak ve kraliçe ile ilgili seremonilerde East Sussex törensel kontluğu içinde olduğu kabul edilmektedir.
 
 
Brighton
 
Deniz ve şehir hayatının iç içe geçtiği bir şehir olan Brighton yılın her döneminde tatilcilerin rağbet ettiği bir tatil ve eğlence merkezidir. Londra şehir merkezine sadece 1 saat uzaklıkta olan Brighton'da 2 üniversite ve bir çok dil okulunun olması öğrenci nüfusunun da fazla olmasını sağlamıştır. Şüphesiz bunun en önemli nedenlerinden biri de Brighton halkının marjinalliği ve marjinalliğe olan hoşgörüleridir.
 
Sayısız sanat ve tarih müzesi, alışveriş merkezi, sanat galerisi, park, gece kulübü, restoran seçeneklerini içinde barındıran Brighton'da birçok sıradışı festival yıl boyunca ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaşır ve şehri İngiltere'nin en önemli turistik merkezlerinden biri haline getirir. Kısacası Brighton, İngilizce eğitimi, tatil ve eğlenceyi bir arada bulmak isteyenler için idealdir.
 
Brighton'da Nereye gidilir ? Brighton'da Neler Yapılır ? 
 
Brighton'ın Farkı Nedir ? 
 
İngilizce eğitimini tatil ve eğlence ile birleştirmek isteyenlerin seçimi olan Brighton farklı olmanın İngiltere'deki sembolüdür. 
 
Brighton'da Ulaşım ? 
 
Brighton şehir merkezine en yakın havaalanı Londra Gatwick Havaalanı'dır ve yaklaşık 40 dakika mesafededir. Londra'ya trenle 50 dakikada gidilen Brighton'da ulaşım sorunsuz bir şekilde işlemektedir. En yaygın ulaşım araçlarının başında bisiklet gelmektedir ve bisiklet sürücülerinin güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Metro ya da tramvayın olmadığı Brighton'da ucuz ve düzenli şehir içi otobüs seferleri de mevcuttur.
 
 
Brighton'da İklim ? 
 
İngiltere'nin genel bulutlu ve yağışlı ikliminin aksine Brighton, ülkenin en güneyinde olması nedeniyle, biraz daha ılıman ve güneşli bir iklime sahiptir. Kış dönemi ortalama sıcaklığı 8 °C , yaz dönemi ortalama sıcaklığı 24 °C'dir.
 
 
İstatistikler 
 
Nüfus: 255.000 
 
Öğrenci Nüfusu: %11
 
Ortalama Yaş: 39
 
Cinsiyet Dağılımı: Erkek %48 , Kadın %52
 
Yüzölçümü: 84 kilometrekare
 
Copyright 2018 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.